lovely-colors

Düğün Günü İçin 12 Faydalı İpucu:

Büyük gün yaklaştıkça, düğün telaşı da gitgide artıyor. Siz ise düğün gününüzü planlamaktan, en ufak ayrıntıları düşünmekten yorgun mu düştünüz? Sizi çok iyi anlıyoruz. Şimdi kendinize bir kahve koyun ve arkanıza yaslanın çünkü stres seviyenizi azaltacak yöntemleri sizler için derledik.

1. Düğün günü sabahı, kahvaltınız için yüksek protein ve karbonhidratlı gıdalar seçin. Bu kahvaltı gün boyu enerjinizi korumanızı sağlayacak.

2. Hazırlığınız için kendinize fazladan zaman ayırın. Böylece vaktinde hazır olamayacağınız düşüncesiyle strese girmezsiniz.

3. Saçınız yapılırken gömlek giyerek saçınızın bozulmasını önleyebilirsiniz.

4. Makyajınız yapıldıktan sonra, gelinliği giymek için başınıza bir yastık kılıfı geçirebilirsiniz. Böylece makyajınız gelinliliğiniz berbat edemeyecek.

5. Düğününüz açık havadaysa, çok fazla parfüm kullanmaktan kaçının. Özellikle çiçek kokulu parfümler böceklerin ilgisini çeker. Hangi gelin ortamdaki tüm böcekleri üzerine çekmek ister ki!

6. Telefonunuzdan uzaklaşın, düğününüzden daha önemli bir haber almayacaksınız.

7. Masalara koyacağınız kartlarla, misafirlerinizin düğün günününüzde çektikleri tüm fotoğrafların size ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

8. Düğünde giyebileceğiniz bir adet şık, bir adet de rahat ayakkabınız olsun. Şık ayakkabıyı fotoğraf çekimi ve seramonide giyip, kalan zamanda rahat ayakkabınızı giyebilirsiniz. Rahat ayakkabınızı seçerken, şık ayakkabınızla aynı yükseklikte, platform tecih etmenizi öneririz. Böylece boyunuzda değişiklik olmadığı için, gelinliğinizle yürürken rahat edeceksiniz.

9. Düğün gününüz, hayatınızın sonuna kadar hatırlamak isteyeceğiniz özel bir gün, alkol alırken dikkatli olun. Her alkollü içecekten sonra, bir bardak su içmek bunun için iyi bir yöntem.

10. O günün düğün gününüz olduğunu unutan bazı misafirleriniz, sizinle uzun uzadıya muhabbet etmek isteyebilir. Sizi bu durumdan kibarca kurtarması için birini görevlendirebilirsiniz. Kalan muhabbete başka bir gün de devam edebilirsiniz.

11. DJ’ye çalmasını istediğiniz şarkılarla beraber, kesinlikle çalmasını istemediğiniz şarkıların da listesini verin.

12. Ve son olarak, aileleriniz ve arkadaş gruplarınızla özel fotoğraf çekilmeyi unutmayın.

Leave us a comment